Polacy rozgromili Belgię 3:0

PAP/EPA/STRINGER

W swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy siatkarzy biało-czerwoni pokonali reprezentację Belgii w trzech setach (25:18, 29:27, 25:16).

Podopieczni Stephane'a Antigi byli faworytami meczu i od początku narzucili tempo gry. Pierwsza część spotkania zakończyła się siedmiopunktową przewagą Polaków. W drugim secie Belgowie nie odpuszczali, a mistrzowie świata mieli problem z przebiciem się przez blok rywali. To były tylko drobne kłopoty. Drużyny walczyły punkt za punkt. Biało-czerwoni potrzebowali aż pięciu piłek setowych, żeby zakończyć tę część gry. Trzeci set był tylko formalnością. Polacy gładko przypieczętowali zwycięstwo w całym spotkaniu.

Belgowie byli najmocniejszą drużyną grupy C, w której grają Polacy. W tej fazie do pokonania mamy jeszcze dwa zespoły. Ze Słowenią zagramy w sobotę, a z Białorusią w niedzielę. Mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Słowenii 3:0.

Wszystkie spotkania będą transmitowane w Polsat Sport i Polsat Sport News.