Otwory w ogrodzeniu Lotniska Chopina; wszystko dla miłośników samolotów

Kultura
Otwory w ogrodzeniu Lotniska Chopina; wszystko dla miłośników samolotów
Lotnisko Chopina/Radek Oneksiak
Lotnisko Chopina - otowry spotterskie

Lotnisko Chopina postanowiło ułatwić spotterom fotografowanie samolotów. W ogrodzeniu lotniska od strony al. Krakowskiej pojawiły się specjalne otwory, w które można wkładać obiektywy aparatów. Na razie powstało pięć takich miejsc. Docelowo będzie ich 40.

Otwory mają średnicę 20 cm, by zmieściła się w nich większość wykorzystywanych przez spotterów obiektywów. Zabezpieczono je odchylaną klapką, która uniemożliwia przedostawanie się na płytę lotniska małych zwierząt, np. kotów, lisów itp. Władze lotniska proszą więc, by użytkownicy pamiętali o opuszczaniu klapek po zakończeniu fotografowania. Miejsca wyłożono także materiałem, który ma chronić obiektywy  przed porysowaniem.

 

Na razie otworów w ogrodzeniu jest pięć, ale docelowo pojawi się ich 40. Będą powstawały w najpopularniejszych wśród spotterów miejscach. Wiadomo, że oprócz ogrodzenia od strony al. Krakowskiej znajdą się również w ogrodzeniu  w rejonie nowej płyty odlodzeniowej (PPS 13) i postojowej (PPS 12) – rejon ul. Wirażowej (ale bezpośrednio przy Wirażowej lotnisko nie planuje wykonania otworów) .

 

Lotnisko Chopina od  dawna współpracuje ze spotterami. Od blisko 10 lat istnieje oficjalna górka spotterska, ze schodkami i balustradą. Była to jedna z pierwszych tego typu inwestycji w Polsce.

grzel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie