Szkockie media: żałoba po remisie

Sport
Szkockie media: żałoba po remisie
PAP

Cios, okrucieństwo, załamanie - tak kwitują remis 2:2 w meczu Szkocja - Polska w eliminacjach Mistrzostw Europy w Glasgow gazety. Bramki dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski, a dla gospodarzy - Matt Ritchie i Steven Fletcher.

Okrutny cios zadany przez Lewandowskiego w ostatnich minutach pozbawia Szkotów nikłej szansy na wyjazd do Francji. The Times nawołuje: "Zanim zaczniemy torturować, Szkotów odprawmy żałobę" i dodaje, że była niewielka, ale jednak była, szansa na wyjazd do Francji. Szkoci musieli mecz z Polską wygrać, 11 sekund zostało, gdy Lewandowski pozbawił ich nadziei wpychając piłkę do bramki.

 

W podobnym tonie piszą Daily Mail i The Telegraph - "Szkockie serca złamane. Para wspaniałych napastników Matt Ritchie i Steven Fletcher nie wystarczyła, aby utrzymać przy życiu nadzieje Szkotów na baraże Euro 2016, ich marzenia zostały zniweczone w najokrutniejszy sposób. Zrobił to Lewandowski ostatnim strzałem meczu. 17 lat oczekiwań na europejski finał to nie koniec."

 

The Scotish Sun wielki tytuł krzyczy „Lewandoffski!”. To gra słów z użyciem nazwiska polskiego napastnika, którego bramki pozbawiły gospodarzy szans na awans. W taki sam sposób nazwisko polskiego napastnika przeinaczyły też inne gazety.

 

„Ostateczny kopniak w j...” - podsumował Daily Record.

 

Szkoci żegnaja się z nadziejami na wyjazd do Francji a Polacy wciąż w grze. Bohater jest znany - Robert Lewandowski.

 

 

 

 

W tej chwili w tabeli grupy D wciąż prowadzą Niemcy z 19 punktami, punkt mniej mają biało-czerwoni i Irlandczycy.


Jeśli w niedzielę Polacy wygrają bądź zremisują z Irlandią 0:0 lub 1:1, wywalczą bezpośredni awans na Euro 2016. Jeśli zaś przegrają lub zremisują 2:2 bądź wyżej, czekać ich będzie baraż.

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie