Chomikuj.pl na celowniku amerykańskich władz

Technologie
Chomikuj.pl na celowniku amerykańskich władz
polsatnews.pl

Polski serwis chomikuj.pl znalazł się na liście pirackich serwisów RIAA (organizacji zrzeszającej amerykańskich wydawców muzyki). Teraz Polsce grozi wpisanie do raportu punktującego państwa, które nie radzą sobie z muzycznym piractwem.

RIAA zajmuje się ochroną praw wydawców utworów muzycznych. Jednym z jej najważniejszych działań jest śledzenie naruszeń praw producentów muzycznych przez użytkowników internetu. Taki problem organizacja zauważyła w przypadku polskiego serwisu chomikuj.pl, który znalazł się w wykazie „notorycznych rynków pirackich”. Teraz ta lista została przekazana do urzędu Wysokiego Przedstawiciela USA ds. Handlu, która opracowuje coroczny raport na ten temat. 


Wiele państw liczy się z tym dokumentem. W 2010 roku Polska została z niego wykreślona, co ówczesny minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski uznał za sukces. Podkreślił, że dzięki temu na polski rynek chętniej będą napływać artyści z całego świata.


Problem z Chomikuj.pl może spowodować ponowne wpisanie Polski do raportu. W obawie przed tym władze mogą narzucić na serwis kary pieniężne, ograniczenia działalności, a nawet całkowicie zablokować stronę.

 

Pełną listę serwisów zgłoszonych jako "notorycznie pirackie" możecie zobaczyć tutaj.


Źródło: di.com.pl, torrentfreak.com

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie