Boniek: - Do wielkiej piłki potrzebne są wielkie pieniądze

Polska
Boniek: - Do wielkiej piłki potrzebne są wielkie pieniądze
Polsat News

Prezes PZPN był gościem Jarosława Gugały w programie "Państwo to my". Zbigniew Boniek skomentował przebieg wczorajszego meczu reprezentacji Polska-Szkocja oraz odniósł się do problemu niedofinansowania polskiego sportu.

Zbigniew Boniek ostudził nadmierny entuzjazm przed niedzielnym meczem z Irlandią. - Piłka jest nieprawdopodobna, różne rzeczy się mogą zdarzyć - podkreślił prezes PZPN. Zaznaczył, że mamy dobrą, poukładaną drużynę, która walczy do końca, a piłkarze mogą być idolami młodych ludzi. Roberta Lewandowskiego nazwał jednym z najlepszych napastników na świecie, choć zaznaczył, że nie można porównywać go z zawodnikami z poprzednich epok, np. Włodzimierzem Lubańskim czy Kaziemierzem Deyną.

 

Zbigniew Boniek powiedział także, że martwi go stan aktywności polskiej młodzieży i akceptowanie w szkołach zwolnień z lekcji wychowania fizycznego. - Uważam, że nic by się nie stało, jakby ktoś się zwolnił z matematyki, bo to jest mniejszy problem niż w-f - ocenił prezes PZPN. Dodał, że sport wpływa na dobre samopoczucie i pewność siebie, o czym często się zapomina.

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie