Ośmiu Polaków przeszło do drugiego etapu Konkursu Chopinowskiego

Polska
Ośmiu Polaków przeszło do drugiego etapu Konkursu Chopinowskiego
PAP

Możemy czuć się usatysfakcjonowani. Wśród 43 pianistów zakwalifikowanych do drugiego etapu przesłuchań XVII Konkursu Chopinowskiego znalazło się aż ośmiu reprezentantów Polski.

W kolejnym etapie przesłuchań zagrają: Łukasz Piotr Byrdy, Łukasz Krupiński, Krzysztof Książek, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Nowak, Michał Szymanowski, Andrzej Wierciński i Szymon Nehring.


Tradycyjnie zakwalifikowała się też silna reprezentacja pianistów z krajów azjatyckich. Jest po pięciu reprezentantów Chin, Korei Południowej i Japonii. Poza tym wystąpi czterech Amerykanów, trzech Rosjan, trzech Kanadyjczyków, dwóch Włochów i po jednym pianiście z Czech, Ukrainy, Chorwacji, Francji i Węgier, Wielkiej Brytanii, Łotwy i Grecji.


Przesłuchania II etapu rozpoczną się 9 października o godzinie 10. i potrwają do 12 października. Jako pierwszy wystąpi Łukasz Piotr Byrdy.


Zgodnie z tradycją podczas konkursu wykonywane są wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Regulamin stanowi, że uczestnicy mają do wyboru określone utwory kompozytora spośród dostępnych grup. Nie dopuszcza się wykonywania tych samych utworów na różnych etapach.


Występ każdego pianisty trwa minimum 30-40 minut. Trzeci etap Konkursu Chopinowskiego odbywać się będzie od 14 do 16 października. 10 pianistów zostanie zakwalifikowanych do finału, który odbędzie się 18-20 października.

 

pen, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze