Michelle Obama promuje zdrowy styl życia. Tym razem w ogrodzie

Kultura
Michelle Obama promuje zdrowy styl życia. Tym razem w ogrodzie
Polsat News

Wspólnie z grupą dzieci amerykańska pierwsza dama zebrała zasadzone wiosną w ogrodzie w Białym Domu warzywa. To jeden ze sposobów na promowanie zdrowego żywienia.

Żona prezydenta USA mocno angażuje się we wprowadzanie do amerykańskich jadłospisów wartościowych produktów. Nadwaga to bowiem ogromny problem Stanów Zjednoczonych. Według szacunków, w 2030 roku połowa Amerykanów będzie cierpieć na nadwagę lub  otyłość. W tej chwili z nadmiarem wagi boryka się ponad 25 proc. amerykańskich dzieci.

 

Michelle Obama uczestniczy w licznych kampaniach na rzecz walki z otyłością. Bierze także aktywny udział w promowaniu wysiłku fizycznego. W sierpniu  pojawiły się reklamy z udziałem celebrytów, którzy u boku pierwszej damy zachęcali do jedzenia owoców i warzyw. Miała to być odpowiedź na ogromny rynek reklam śmieciowego jedzenia.

 

Ostatnie, wspólne zbieranie warzyw odbyło sie w miejscu, które ma wiekową tradycję. Od chwili założenia, w 1800 roku,  ogród w Białym Domu odgrywa istotną rolę w życiu amerykańskiej społeczności, a jego gospodyniami są kolejne pierwsze damy.

przep
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie