Biało-czerwona szachownica nad Węgrami

Świat
Biało-czerwona szachownica nad Węgrami
Straż Graniczna
Śmigłowiec Straży Granicznej

Polska Straż Graniczna wysłała śmigłowiec PZL Kania do wsparcia ochrony granicy Węgier. Udział naszych pograniczników w patrolowaniu granic zewnętrznych UE wynika z napływu setek tysięcy uchodźców.

Misja polskiego śmigłowca rozpoczęła się w 4 października, ma potrwać do 9 listopada. Polega na nadzorze i patrolowaniu granicy. W działaniach bierze udział dziewięciu funkcjonariuszy - ośmiu członków załogi (wymiennie) i oficer łącznikowy.

 

Akcja polskiej Straży Granicznej jest koordynowana przez agencję ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej Frontex.

 

Śmigłowiec PZL Kania stacjonuje na co dzień w Bieszczadzkim Oddziale SG. Maszyna wchodzi w skład technicznego wsparcia ochrony granicy państwowej i jest przydzielana do konkretnych zadań w zależności od potrzeb - poinformowała Straż Graniczna w oświadczeniu przesłanym portalowi defence24.pl.

 

Węgry zmagają się z falą imigrantów z Bliskiego Wschodu, zdążających do zamożnych krajów zachodniej Europy, głównie Niemiec. Po zbudowaniu ogrodzenia na granicy z Serbią imigranci kierują się do Chorwacji, skąd są przesyłani przez chorwackie władze na Węgry. Łącznie granicę Węgier przekroczyło nielegalnie w tym roku 312 000 osób, w tym tylko w ostatni weekend ok. 12 tys. osób.


defence24.pl

an
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie