Czerczesow nauczy się polskiego; piłkarze będą mogli znać tylko dwa rosyjskie słowa

Sport
Czerczesow nauczy się polskiego; piłkarze będą mogli znać tylko dwa rosyjskie słowa
fot. PAP

Polska na czołówkach rosyjskich mediów za sprawą nowego trenera Legii, Stanisława Czerczesowa. "Proszę bardzo, Pan Czerczesow" - prezentuje go "Komsomolska Prawda". "Sport Express" zdradza z kolei, że szkoleniowiec będzie uczyć się języka polskiego.

Rosyjscy dzienikarze cytują nowego szkoleniowca Legii, który uważa, że należy uczyć się języka kraju, w którym się pracuje. Dodaje, że Wcześniej, gdy był zatrudniony m.in. w Niemczech i Austrii, niemiecki przyswoił sobie w sześć miesięcy. Nauka naszego języka to dla nowego trenera Legii priorytet, choć jak powiedział gazecie "Sport Express", ludzie związani z futbolem zazwyczaj, mimo językowej bariery, doskonale się rozumieją.

 

- Teraz będę uczyć się polskiego, cóż robić. Nie wiem ile mi to zajmie czasu. Piłkarze, jeśli będą chcieli mnie zrozumieć muszą znać tylko dwa słowa po rosyjsku - powiedział szkoleniowiec. Nie zdaradził jednak o jakie słowa chodzi.

 

"Rossijskaja Gazieta" zajmuje się z kolei przyczynami dla których były bramkarz Rosji znalazł się nad Wisłą. -  Wymienię tylko te najważniejsze - powiedział gazecie Czerczesow. - Uważam, że my i piłkarze pasujemy do siebie. Mamy te same ambicje, charakter i dążenie do celu. Całe życie grałem w klubach z wielkimi tradycjami i jako piłkarz osiągnąłem wiele. Wiele razy współpracowałem z polskimi piłkarzami i zawsze we wspaniałej atmosferze. Legia to popularny klub, który powinien dążyć nieustannie do dalszego rozwoju i walczyć o wysokie lokaty.

 

Czerczesow zastąpił we wtorek zwolnionego dwa dni wcześniej norweskiego szkoleniowca Henninga Berga.

 

Żródło: PAP

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie