Z prasy: Dziennik Gazeta Prawna: Polscy żołnierze nie ufają dowódcom i nie chcą ginąć za ojczyznę

Polska
Z prasy: Dziennik Gazeta Prawna: Polscy żołnierze nie ufają dowódcom i nie chcą ginąć za ojczyznę
Polsat News

"Nie dziwię się, że wśród szeregowych są osoby, które nie chciałyby oddać życia za ojczyznę, skoro ta nie interesuje się ich losem. Bierze się ich na misję, a tuż przed nabyciem uprawnień emerytalnych wyrzuca z wojska" - powiedział były dowódca GROM, gen. Roman Polko Dziennikowi Gazecie Prawnej

19 proc. szeregowych nie jest gotowych oddać życia za ojczyznę. Nie tylko nie chcą umierać za kraj. Na pytanie, czy obdarzają zaufaniem swoich bezpośrednich dowódców, 70 proc. stwierdziło, że tak. Ale niemal co trzeci odpowiedział, że nie ufa dowódcy albo nie miał zdania na ten temat. Taki obraz polskiej armii wyłania się z raportu Wojskowego Biura Badań Społecznych pt. "Identyfikacja żołnierzy zawodowych z wojskiem. Morale i przywództwo wojskowe" - pisze dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna.

 

"Nie dziwię się, że wśród szeregowych są osoby, które nie chciałyby oddać życia za ojczyznę, skoro ta nie interesuje się ich losem. Bierze się ich na misję, a tuż przed nabyciem uprawnień emerytalnych wyrzuca z wojska" - skomentował raport były dowódca GROM, gen. Roman Polko na łamach dziennika.


Dziennik Gazeta Prawna

wj

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze