Działacz olimpijski z Kanady oskarżony o molestowanie seksualne

Sport
Działacz olimpijski z Kanady oskarżony o molestowanie seksualne
Canadian Olympic Comittee
Szef Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego rezygnuje po skandalu seksualnym.

Prezydent Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego Marcel Aubut podał się do dymisji w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne.

Aubut nie przyznał się do winy. "W ostatnich dniach oskarżenia o molestowanie seksualne kierowały pod moim adresem osoby przypisujące mi intencje, które nigdy nie były moimi" - podkreślił w wydanym oświadczeniu.

 

Aubut podał się jednak do dymisji. W oświadczeniu napisał: "Obecna sytuacja mogłaby odwrócić uwagę od prawdziwych celów Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego, zwłaszcza w przededniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro".


67-letni Marcel Aubut był prezydentem Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego od kwietnia 2010 roku. Promował kandydaturę Toronto jako organizatora igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Ostatecznie kanadyjskie miasto zrezygnowało z ubiegania się o prawa gospodarza ze względu na wysokie nakłady, jakie musiałoby ponieść na organizacje imprezy.

 

Do momentu wyboru nowego prezyenta KKOl, funkcje te będzie sprawowała czterokrotna uczestniczka igrzysk w wioślarstwie Tricia Catherine Smith, która z zawodu jest prawnikiem. - Wierzę w ideały sportu i dołożę należytych starań, aby poprawić wizerunek ruchu olimpijskiego w kraju - powiedziała 58-letnia działaczka, która jest wiceprezydentem Międzynarodowej Federacji Wioślarskiej (FISA) i członkinią Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie.

 

PAP

Az

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze