Izrael: Islamista zasztyletował dwie osoby

Świat
Izrael: Islamista zasztyletował dwie osoby
PAP/EPA

19-letni Palestyńczyk zasztyletował w sobotę dwóch Izraelczyków w rejonie Starego Miasta w Jerozolimie. Napastnik zaatakował także kobietę i dziecko. Do tego ataku przyznał się Islamski Dżihad.

Policja zidentyfikowała Palestyńczyka. Według śledczych sprawca jest Al Bireh z Ramalli. - Terrorysta zbliżył się do grupy Żydów, wyciągnął nóż i zaczął zadawać ciosy - poinformował rzecznik policji w Jerozolimie Micky Rosenfeld. Wśród ofiar jest 15-letni chłopiec. Według relacji funkcjonariusza napastnik zabrał jednej z ofiar pistolet, a następnie zaczął strzelać do policjantów znajdujących się w pobliżu. Islamista zginął na miejscu - został zastrzelony przez policję.

 

W ostatnich tygodniach Wschodnia Jerozolima oraz Zachodni Brzeg stały się miejscem aktów przemocy wobec izraelskich cywilów. Władze obawiają się dalszych ataków. Premier Benjamin Netanjahu zapowiedział na niedzielę spotkanie z szefami sił bezpieczeństwa w tej sprawie, a dzień później kwestia ma zostać przedyskutowana podczas specjalnie zwołanego posiedzenia rządu.


Islamiści chcą stworzyć własne państwo na terenach Wschodniej Jerozolimy, Zachodniego Brzegu i Strefy Gazy, które od zakończonej w 1967 roku wojny należą do Izraela. Rozmowy pokojowe, w których Izrael zgadzał się jedynie na rozszerzenie Autonomii Palestyńskiej zostały przerwane w 2014 roku.

 

PAP

wj
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie