Okno umyje się samo

Technologie
Okno umyje się samo
Polsat News

Na Stadionie Narodowym w Warszawie można zobaczyć, jak powinien wyglądać inteligentny dom, który sam zapala światło, włącza ogrzewanie, gdy jest, a myciem okien i odkurzaniem zajmują się w nim roboty.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie trwają Targi Elektroniki Użytkowej DI EXPO 2015. To już czwarta edycja tej prezentacji najnowocześniejszego sprzętu domowego, wcześniej znanej jako Inteligentny Dom.

 

Wystawcy prezentują setki rozwiązań z zakresu automatyki domowej, a także wzory instalacji elektrycznych, grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, monitorujących i systemów bezpieczeństwa dla domów i mieszkań. Można też zobaczyć i wypróbować systemy kina domowego oraz najnowocześniejsze samochody elektryczne i hybrydowe.

 

- Dom inteligentny staje się dostepny praktycznie dla każdego - powiedział w Polsat News Arkadiusz Walus, pomysłodawca i współorganizator targów. - To nie jest technologia tylko dla najbogatszych. Organizując pierwsze targi cztery lata temu mówiłem, że w ciągu 10 lat będzie to technologia tak popularna, jak dziś telefony komórkowe. Myliłem się. To postępuje znacznie szybciej, ceny spadają w ogromnym tempie - powiedział Arkadiusz Walus.

 

Wystawom towarzyszą seminaria i konferencje popularyzujące budowę domów energooszczędnych oraz pasywnych. Na targach można m.in. zobaczyć najnowsze rozwiązania. Prezentowane są ekologiczne źródła prądu: instalacje z paneli słonecznych i elektrownie wiatrowe.

an

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze