We wrześniu do Europy dotarło rekordowe 168 tys. migrantów

Polska
We wrześniu do Europy dotarło rekordowe 168 tys. migrantów
Polsat News

Po raz pierwszy tak wielka liczba imigrantów dotarła do Europy w ciągu jednego miesiąca. To pięć razy więcej niż we wrześniu zeszłego roku - wynika z opublikowanych dzisiaj informacji Biura Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Według UNHCR od początku roku do Europy dotarło ponad 520 tys. migrantów, z których większość to Syryjczycy i Afgańczycy. Spośród nich ponad 130 tys. przedostało się do Włoch, a prawie 400 tys. do Grecji. Od stycznia około 3 tys. osób zginęło lub zostało uznanych za zaginione podczas niebezpiecznej przeprawy przez Morze Śródziemne.


W ostatnich dniach liczba migrantów napływających do Grecji spadła ze względu na złe warunki pogodowe. Wcześniejsze dane informowały o 5 tys. uchodźców dziennie, obecnie jest to około 3,3 tys. osób. W czwartek było to tylko 1,5 tys. osób. Jednocześnie UNHCR wyraził zaniepokojenie niewystarczającymi możliwościami przyjmowania uchodźców w Grecji.


UNHCR przewiduje, że do końca obecnego roku do Europy dotrze około 700 tys. migrantów, a przynajmniej drugie tyle - w roku 2016.

 

PAP

amal
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie