Jesienno-zimowe egzotyczne wakacje tańsze niż przed rokiem

Biznes
Jesienno-zimowe egzotyczne wakacje tańsze niż przed rokiem
travelplanet.pl
Malediwy/travelplanet.pl

Co dziesiąty turysta, planujący urlop jesienią, zimą i wczesną wiosną chce wyjechać w egzotyczną podróż. Najchętniej na Kubę lub do Chin. Tego typu wyjazdy staniały o blisko 900 zł - podliczył portal travelplanet.pl.

Portal przeanalizował rezerwacje wyjazdów od jesieni do wiosny (15 września - 15 kwietnia) w poprzednim i nadchodzącym sezonie. Według tych danych liczba wyjeżdżających na egzotyczne wyprawy niemal się podwoi, a odsetek planujących daleki wyjazd wzrósł z 6,5 do prawie 10 procent. Najbardziej popularne kierunki to w tym sezonie to: Kuba, Chiny Dominikana, Emiraty Arabskie i Tajlandia. Średni koszt tego typu wyjazdu to obecnie około 6750 zł na osobę. W poprzednim sezonie trzeba było wydać około 7620 zł i było to trzy razy drożej, niż koszt przeciętnego wyjazdu wakacyjnego Polaka. W nadchodzącym sezonie ten współczynnik spadł do 2,5.

 

- Powodem obniżki jest polityka touroperatorów, którą obserwujemy od ubiegłego sezonu. Proponują oni egzotyczne wczasy, które są porównywalne cenowo do wakacji z wyższej półki, ale w krajach Morza Śródziemnego - mówi Radosław Damasiewicz, dyrektor marketingu Travelplanet.pl.

 

Analitycy portalu zauważyli, że turyści wybierający egzotyczne wczasy nie wybierają najtańszych ofert, decydującym kryterium jest tu jakość oferty i jej oryginalność, a nie cena. Przykładowo - choć na Kubę można polecieć już za nieco ponad 5000 zł, to wyjeżdzający wydają średnio na osobę około 8250 zł. Podobne wygląda to w przypadku Dominikany (odpowiednio 4500 zł i 7420 zł) czy Tajlandii (3500 zł i 5800 zł).

Piotr Wardziak

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze