Rafał Majka w czołówce włoskiego klasyka

Sport
Rafał Majka w czołówce włoskiego klasyka
fot. Polsat News

Rafał Majka był drugi na trasie prestiżowego kolarskiego wyścigu Mediolan–Turyn. Na 186-kilometrowej trasie najszybszy był Włoch Diego Rosa. Polak stracił do niego 16 sekund.

"Mimo zmęczenia po mistrzostwach świata i długiej podróży po cichu myślałem o zwycięstwie. Jak widać byłem w niezłej dyspozycji, co mnie samego trochę zdziwiło. Udało się wyrównać wynik z 2013 roku, ale do zwycięstwa nieco zabrakło. Jestem jednak dobrze nastawiony do Lombardii. W niedzielę powalczę!" - napisał Majka na swojej stronie internetowej.

 

Klasyk Mediolan-Turyn to najstarszy, do dziś istniejący klasyk w historii kolarstwa. Pierwszy wyścig z Mediolanu do Turynu zorganizowano w roku 1876, Jednak po raz drugi wyścig rozegrano dopiero w roku 1894, a regularnie odbywał się on od roku 1911. Do dziś wyścig ten zalicza się do najważniejszych włoskich klasyków, a przez UCI została mu nadana ranga "1.HC”, najwyższa dla wyścigów nie należących do cyklu ProTour.

 

Majka tegoroczny sezon zakończy w niedzielę, kiedy wystartuje w Giro di Lombardia, który jest zaliczany do tzw. monumentów, pięciu najsłynniejszych kolarskich klasyków (obok Mediolan-San Remo, Dookoła Flandrii, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege). Wtedy sezon zakończy także Michał Kwiatkowski.

 

Źródło: PAP, rafal-majka.pl

Az
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie