Nowe iPhone’y kupimy w kraju 9 października. Do sprzedaży trafi też Apple Watch

Technologie
Nowe iPhone’y kupimy w kraju 9 października. Do sprzedaży trafi też Apple Watch
Apple

Apple poinformowało, że sprzedaż najnowszych modeli smartfonów iPhone ruszy w Polsce 9 października. Tego samego dnia będziemy mogli kupić również zegarek firmy z Cupertino - Apple Watch.

Apple zaprezentowało nowe modele smartfonów iPhone 9 września. Wizualnie nie różnią się one od obecnych na rynku urządzeń serii 6 i 6 Plus, ale otrzymały literę "S" w nazwie.

 

Najważniejszą nowością iPhone’a 6S i większego 6S Plus jest czuły na siłę nacisku wyświetlacz o nazwie 3D Touch. To niedostępne na razie u konkurencji rozwiązanie pozwala obsługiwać smartfony w innowacyjny sposób - wciśnięcie ekranu uruchamia dodatkowe możliwości nawigacji w telefonie i aplikacjach.

 

Do wykonania najnowszych iPhone’ów użyto ulepszonego stopu aluminium i szkła, co ma zapewnić większą odporność na zarysowania. Tylny aparat wyposażony został w nową 12-megapikselową matrycę, szybszy autofocus i możliwość nagrywania filmów w jakości 4K.

Sercem smartfonów jest procesor A9, według Apple, o 70 proc. wydajniejszy od poprzednika. Szybsza jest też łączność LTE i Wi-Fi. Do istniejących trzech wersji kolorystycznych Apple dodało kolejną: różowo-złotą.

 

Poza sklepami, nowe iPhone’y będą dostępne w ofertach największych polskich operatorów: Orange, Play, T-Mobile. U tego ostatniego przedsprzedaż rozpocznie się 2 października. W sieci Plus telefony będą dostępne prawdopodobnie w październiku, jak powiedział portalowi polsatnews.pl Arkadiusz Majewski z działu prasowego operatora.

 

9 października do sprzedaży trafi również Apple Watch. Ceny zegarka rozpoczynają się od ok 1,7 tys. złotych, ale najdroższa wersja kosztuje ponad 80 tys. zł.

amal
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie