Coraz więcej uchodźców w Niemczech. Są ataki na ośrodki

Świat
Coraz więcej uchodźców w Niemczech. Są ataki na ośrodki
Associated Press
Coraz więcej syryjskich uchodźcow przekracza niemiecką granicę

Przywrócenie przez niemiecki rząd kontroli na granicach nie powstrzymuje napływu migrantów. Jak informuje dziennik „Bild”, codziennie na terytorium Niemiec przedostaje się ich około 10 tysięcy. Jednocześnie rośnie liczba zamachów na ośrodki dla uchodźców.

5 września kanclerz Angela Merkel otworzyła niemiecką granicę dla uchodźców z Syrii. Ze względu na niekontrolowaną falę migrantów przyjeżdżających do Niemiec po deklaracji kanclerz, 13 września władze w Berlinie wprowadziły czasowe kontrole graniczne. Nie zmniejszyły one fali migrantów, którzy mogą swobodnie przekroczyć granicę gdy zadeklarują, że są prześladowani i będą występować w kraju o azyl. Od 5 do 17 września do Niemiec wjechało około 230 tysięcy osób szukających azylu. 150 tysięcy, czyli aż dwie trzecie z nich, przyjechało po przywróceniu kontroli granicznych.

 

Bezpieczeństwo dziesiątek tysięcy osób przebywających w ośrodkach dla uchodźców jest zagrożone. Według statystyk niemieckiej policji od początku roku doszło do 437 ataków na obiekty przeznaczone dla azylantów w Niemczech. To ponad dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. W 26 przypadkach doszło do podpaleń.

 

Tylko w lipcu i sierpniu doszło do 130 zamachów, a od początku września aż do stu.

 

W tym roku do Niemiec ma przyjechać ponad 800 tysięcy migrantów. To aż czterokrotnie więcej niż w ubiegłym roku.

 

PAP, Bild

mrad
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie