Międzynarodowe zmagania jeździeckie i moc atrakcji w Łącku

Polska
csilack.pl
Międzynarodowe zmagania jeździeckie i moc atrakcji w Łącku

W dniach 5-7 maja rozegrane zostaną pierwsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody na hipodromie Stada Ogierów w Łącku. Zawodnicy i ich konie powalczą w konkursach od 110 do 145 cm. Najważniejsze zmagania to niedzielne ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK, w których do zdobycia będą nie tylko wysokie nagrody finansowe (pula 110 000 złotych), ale i punkty do światowego rankingu.

Do udziału w zawodach zgłoszonych zostało już 190 par, reprezentujących 6 krajów: Estonię, Finlandię, Łotwę, Litwę, Polskę i Ukrainę. Wśród gwiazd imprezy znajdują się: aktualna mistrzyni Łotwy Laura Penele, reprezentantka Finlandii Janna Jensen, która w październiku wygrała w Tallinie konkurs z cyklu Pucharu Świata, złoty medalista mistrzostw Litwy Irmantas Grikienis oraz Estończyk Gunnar Klettenberg – uczestnik czterech finałów Pucharu Świata, mistrzostw Świata i mistrzostw Europy.

 

Najliczniejszą grupę stanowią Polacy – w Łącku powalczy 3 zawodników z najlepszej dziesiątki rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego: Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz i Dawid Kubiak. Startować będzie też bardzo doświadczony Wojciech Wojcianiec – trzykrotny złoty medalista mistrzostw Polski.

 

Oprócz sportowej rywalizacji na publiczność czekają także dodatkowe atrakcje, takie jak: przejażdżki na kucykach, zabawa w Hobby Horse, stoiska handlowe i gastronomiczne – między innymi Koła Gospodyń Wiejskich z Łącka. W sobotę o 18:00 odbędzie się pokazowy konkurs zaprzęgów parokonnych, w którym wystartuje m.in. wielokrotny mistrz Polski Jacek Kozłowski.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Sponsorem głównym Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI2* Łąck 2023 jest PKN Orlen.

 

Program:

 

Piątek - 5 maja

Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody

16.00 – konkurs dużej rundy (140 cm – dwufazowy)

 

Sobota - 6 maja

Od 8.00 – konkursy w skokach przez przeszkody

16.00 – Speed Cup (140 cm, na punkty i czas)

18.00 – konkurs pokazowy zaprzęgów parokonnych

(Strefa dla dzieci czynna 14:00 – 18:00)

 

Niedziela - 7 maja

Od 8.00 - konkursy w skokach przez przeszkody

14.30 - ORLEN GRAND PRIX ŁĄCK (145 cm, zaliczany do światowego rankingu)

(Strefa dla dzieci czynna 13:00-16:00)

 

 

-/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!