Donald Tusk do Janusza Wojciechowskiego: Chłopie, podaj się do dymisji

Polska
Facebook/PO/Unia Europejska/Lukasz Kobus
Donald Tusk skierował apel do Janusza Wojciechowskiego

- Apeluję w imieniu wszystkich: Zrezygnuj. Zmarnowałeś ten rok, zmarnowałeś ludziom pieniądze - powiedział do komisarza UE Janusza Wojciechowskiego Donald Tusk. Dodał, że to jest w interesie polskich rolników. - Posprzątanie Polski trzeba zacząć już teraz, a nie po wyborach - przekazał.

- Ten dzień zaczął się, jak często ostatnio zaczynają się dni. Na spotkania ze mną przychodzą ludzie, który nie owijają w bawełnę. Są źli, że ktoś ich robi w konia - przekazał Donald Tusk na posiedzeniu klubu KO w Lublinie.

 

- Wyborcy na co dzień borykają się z niekompetencją i arogancją władzy. Partyjne cwaniactwo przekroczyło wszystkie miary - dodał.

 

Tusk powiedział, że odsunięcie PiS od władzy "to zadanie na najbliższe wybory". - Dziś Polacy myślą, aby rządy tych ludzi jak najszybciej się skończyły - przekazał.

Szef PO do Janusza Wojciechowskiego: Podaj się, chłopie, do dymisji

- Warto głośno zażądać, aby wyznaczony przez PiS komisarz rolnictwa w Unii Europejskiej, Janusz Wojciechowski, zrezygnował - powiedział Donald Tusk. - W marcu, rozkładając ręce, powiedział, że czeka na dyspozycje od rządu i Kaczyńskiego - dodał.

 

- Apeluję w imieniu wszystkich, których spotkałem: Podaj się, chłopie, do dymisji. Zmarnowałeś ten rok, zmarnowałeś ludziom pieniądze. Szkoda każdego dnia. To nie jest kwestia honoru, już dawno nie odwołuję się do takich uczuć u rządzących - przekazał przewodniczący PO.

 

- To jest w interesie polskich rolników, ale także i samego komisarza. Szkoda czekać na procedury odwołania - wyjaśnił.

 

Tusk dodał, że rozmawiał z rolnikami w Lipsku. - Każdy z moich pięciu rozmówców był bardziej kompetentny w sprawach rolnictwa niż komisarz Wojciechowski - stwierdził.

 

- Posprzątanie Polski trzeba zacząć nie po wyborach, ale już teraz - dodał Tusk. - Nim wygramy wybory, może nam się uda kilka rzeczy wyprostować - podsumował.

 

 

Wcześniej we wtorek Donald Tusk był na spotkaniu z rolnikami w Lipsku. - Rok temu była jeszcze szansa, aby wspólnie z Unią Europejską tak rozwiązać problem ukraińskiego zboża, żeby umieć pomóc Ukrainie i jednocześnie nie zagrażać polskim interesom - powiedział.

 

Lider PO o problemy rolników oskarżył rządzących i namawiał ich, aby przed wyborami wywierali presję na Jarosławie Kaczyńskim.

 

ZOBACZ: Zakaz importu zboża z Ukrainy. Komisja Europejska: "Działania jednostronne są niedopuszczalne"

 

Prezes PiS w sobotę ogłosił, że zostanie wstrzymany import zboża i innych produktów żywnościowych z Ukrainy. Była to reakcja na tzw. kryzys zbożowy, który spowodował spadki cen dla rolników.

 

Sytuacji przygląda się Unia Europejska, która wyraziła zaniepokojenie jednostronnym działaniem władz Polski.

mbl/ml/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!