USA: Nauczycielka znęcała się nad uczniami. Biła drewnianą linijką

Świat
Google Maps
Do znęcania miało dochodzić w Whistler Elementary School

Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami podają do sądu Chicago Public Schools. - Im dłużej będziecie płakać, tym dłużej będę was bić - miała mówić do dzieci jedna z nauczycielek. Zarzucana jest jej wieloletnia przemoc wobec uczniów.

Rodzice twierdzą, że nauczycielka jednej ze szkół psychicznie i fizycznie znęcała się nad kilkoma uczniami w swojej klasie przy wsparciu i wiedzy dyrektora oraz prawdopodobnie innych osób.

 

Adwokaci powiedzieli, że pokrzywdzeni mają od pięciu do ośmiu lat - czytamy na stronie abc7chicago.com.

 

Nauczycielka miała uderzać dzieci drewnianymi linijkami i grozić krzywdą fizyczną, gdy miały one trudności z wykonaniem zadania. Niektórzy rodzice zauważali ślady na skórze swoich pociech. Gdy pytali w szkole, co się dzieje, słyszeli, że ich syn lub córka są niezdarni lub upadły.

 

 

Wielu rodziców stwierdziło, że dzieci doznały traumy. - Od czasu uczęszczania do CPS, zachowanie mojej córki zmieniło się na gorsze - powiedział jeden z nich, cytowany przez ABC7.

Nagranie nadużyć

Adwokaci podali, że dotarli do nagrania pokazującego rzekome nadużycia, które ich zdaniem trwały przez wiele lat. Nagranie odtworzono podczas konferencji prasowej w piątek.

 

ZOBACZ: Zamość. Matka śmiertelnie pobitego 16-latka: Dzisiaj moje dziecko, jutro może być twoje

 

- Im dłużej będziecie płakać, tym dłużej będę was bić - miała mówić na nim nauczycielka.

 

CPS wydał w czwartek rano oświadczenie, w którym mówi: "Chicago Public Schools jest zobowiązane do zapewnienia bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia naszych uczniów oraz poważnie traktuje wszystkie zarzuty dotyczące niewłaściwego zachowania pracowników. CPS bada i odnosi się do wszystkich skarg zgodnie z zasadami oraz procedurami dystryktu."

 

Nauczycielkę usunięto ze szkoły.

an/ac/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!