Włochy: Zderzyły się dwa samoloty wojskowe. Jeden spadł na teren zabudowany

Świat
Twitter/Włoskie Siły Powietrzne
Zdjęcie z katastrofy samolotów

Na obrzeżach Rzymu doszło do katastrofy dwóch samolotów wojskowych. Maszyny zderzyły się w powietrzu. Informację potwierdziły Włoskie Siły Powietrze. Nie żyje dwóch pilotów.

W Montecelio na obrzeżach Rzymu doszło do zderzenia dwóch, zabytkowych samolotów Włoskich Sił Powietrznych. Do katastrofy doszło kiedy maszyny zderzyły się w powietrzu - informuje agencja ANSA.

 

W momencie, w którym doszło do kolizji, jedna z maszyn wylądowała na polu, a druga spadła w terenie zabudowanych między domami. Doszło do pożaru samochodu, który znajdował się najbliżej maszyny, która runęła na ziemię w pobliżu budynków.

 

Nie żyje dwóch pilotów

W sieci pojawiły się zdjęcia z wypadku. ANSA informuje, że zginęło dwóch pilotów. Na miejsce udały się służby: policja, pogotowie i straż pożarna.

 

 

Samoloty, które uczestniczyły w katastrofie to U-208. Należą do 60. Skrzydła Włoskich Sił Powietrznych. Uczestniczyły w misji szkoleniowej.

 

"Zderzyłyby się z nieznanych w tej chwili przyczyn, rozbijając się o ziemię w okolicy lotniska wojskowego Guidonia" - poinformowały Siły Powietrzne.

jk/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!