Trzęsienie ziemi w Turcji. Polscy strażacy uratowali dwunastą osobę spod gruzów

Świat
Twitter/Andrzej Bartkowiak
Państwowa Straż Pożarna uratowała w Turcji kolejną osobę

Polscy strażacy uratowali kolejnego człowieka w Turcji. To już dwunasta żywa osoba wyciągnięta spod gruzów zawalonego budynku - poinformował w mediach społecznościowych Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak. Wcześniej opisał zmagania w docieraniu do uwięzionej w ruinach osoby. W wyniku poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zginęło już ponad 23 tys. osób.

O szczęśliwym zakończeniu misji ratunkowej poinformował w mediach społecznościowych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak.

 

"12 uratowany człowiek. Wiele godzin walki" - przekazał komendant.

 

 

"Tak ratują najlepsi" - dodał. Do wpisu dołączył wideo. 

 

 

Wcześniej Bartkowiak informował o postępach w docieraniu do 12. osoby. 

 

"Bryg. G. Borowiec podczas wideokonferencji: Cały zespół jest tutaj b. zmotywowany... W nocy zaczęliśmy pracować z grupą z Bułgarii. Walczymy ponad 12 godz., żeby wykonać dostęp do osoby, z którą uzyskaliśmy kontakt, jesteśmy już b. blisko" - przekazano.

 

 

"Trwa akcja ratowania kolejnej osoby! Ratownik w języku tureckim następnie w języku angielskim 'czy możesz ze mną rozmawiać? W odpowiedzi usłyszano cztery stuknięcia' Jest nadzieja" - relacjonował Bartkowiak.

 

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bilans ofiar wciąż rośnie

Jak przekazał turecki minister zdrowia, liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Turcji wzrosła do 20 213

 

Co najmniej 2 166 osób zginęło w utrzymywanej przez opozycję północno-zachodniej Syrii - poinformowały w piątek syryjskie Białe Hełmy.

 

ZOBACZ: Turcja. Matka i dziesięciodniowy noworodek wyciągnięci spod gruzów

 

Liczba ofiar na terenach kontrolowanych przez reżim wzrosła do 1 387 zabitych - podały w czwartek państwowe media powołując się na syryjskie ministerstwo zdrowia.

mbl/dk/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!