Chlewiska: Matka i syn wpadli do rzeki. Prawdopodobnie kobieta ratowała dziecko

Polska
Policja Lubelska
Służby na miejscu zdarzenia

W miejscowości Chlewiska (woj. lubelskie) do rzeki Wieprz wpadły dwie osoby - matka z dzieckiem. Ok. godziny 16 przekazano, że z wody wyłowiono 10-letniego chłopca. Kobieta nie została odnaleziona. Po godzinie 17 akcja ratunkowa została przerwana.

Po wyciągnięciu z wody chłopiec był reanimowany w karetce pogotowia. Następnie został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Policja poinformowała, że 10-latek jest w stanie hipotermii.

 

Po godzinie 17 ze względu na trudne warunki pogodowe i zmrok akcja ratunkowa została zawieszona. Jak dowiedziała się reporterka Polsat News, nie ma nadziei na odnalezienie kobiety żywej. Służby wrócą na miejsce w sobotę rano.

 

Zgłoszenie o zdarzeniu strażacy otrzymali w piątek o godz. 13.40. Wynikało z niego, że do rzeki Wieprz w Chlewiskach wpadła kobieta z dzieckiem.

 

 

Jak podała policja, z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie kobieta ratowała dziecko, które wpadło do koryta rzeki.

 

WIDEO: Służby pracują na miejscu zdarzenia

 

 

Akcja ratunkowa na rzece Wieprz

Na miejscu trwała akcja ratunkowa, m.in. z użyciem specjalistycznych łodzi i drona. Jak podała stacja RMF FM, nad rzekę dotarła także specjalistyczna grupa strażackich płetwonurków, która przeszukiwała dno. 

 

Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. 

an/dk/Polsat News/ Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!