Zielona Góra: 17-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Kierowca pod wpływem narkotyków

Polska
Lubuska Policja
W organizmie kierowcy wykryto obecność marihuany oraz morfiny

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Zielonej Górze. Rozpędzone auto przy zjeździe ze skrzyżowania potrąciło 17-latka, przechodzącego przez pasy. Zdarzenie nagrał miejski monitoring. Na wideo widać, jak mężczyzna odbija się od samochodu i upada. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność w okolicach przejść dla pieszych.

W niedzielę, 21 sierpnia, 22-letni kierowca jechał ul. Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Przy zjeździe ze skrzyżowania nie zauważył 17-letniego pieszego. Mężczyzna przechodził przez pasy. Gdy zobaczył nadjeżdżający samochód, próbował uciec, jednak nie zdążył. Na nagraniu z miejskiego monitoringu widać, jak 17-latek zostaje uderzony przez auto, podbity w powietrze, a następnie spada z dużej wysokości na jezdnię. 

Lubuska Policja

 

ZOBACZ: Zakopane. Bus uderzył w drzewo. 10 osób rannych, poszkodowane dzieci

 

Jak informuje policja, 17-latek został odwieziony do szpitala. Ze względu na obrażenia zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. 

Potrącenie w Zielonej Górze. Kierowca pod wpływem narkotyków

- Wstępne badanie wykazało, że 22-latek kierował mając w organizmie marihuanę, amfetaminę i morfinę. Mężczyźnie pobrano krew do szczegółowych badań, aby określić stężenie tych substancji. 22-latek został zatrzymany. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego - poinformowała podinsp. Małgorzata Stanisławska, oficer prasowa zielonogórskiej policji. 

 

ZOBACZ: Warszawa: Trainsurfing w metrze. Groźna moda dotarła do Polski

 

- Lekarz określił wstępnie obrażenia pieszego jako średnie, ale nie wykluczył, że szczegółowe badania, którym poddawany jest 17-latek mogą wykazać, że obrażenia ciała jakich doznał są poważniejsze - dodała oficer prasowa. 

 

Za spowodowanie wypadku drogowego kierowcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. - Natomiast jeśli okaże się, że następstwem wypadku jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawcy może grozić nawet do 8 lat - informuje podinsp. Stanisławska. 

 

dsk/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!