Oświęcim. Pijana matka zasnęła podczas "opieki" nad dziećmi. W mieszkaniu ulatniał się gaz

Polska
Policja
Pijana matka zasnęła, gdy "opiekowała się" swoimi dziećmi

30-letnia mieszkanka Oświęcimia wykazała się skrajną nieodpowiedzialnością podczas "opieki" nad dwójką swoich dzieci. Pijana kobieta zasnęła, nie zdając sobie sprawy, że w mieszkaniu ulatnia się gaz.

Operator numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie od pracowniczek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oświęcimiu. Kobiety wizytowały w jednym z mieszkań. Gdy zapukały do drzwi, odpowiedziały im jedynie dzieci. To one otworzyły mieszkanie. Po wejściu do środka pracowniczki wyczuły gaz. Natychmiast pobiegły do kuchni, gdzie zakręciły kurek w kuchence gazowej. Następnie otworzyły okna. W jednym z pokoi na łóżku znalazły nieprzytomną kobietę. Zaczęły jej udzielać pierwszej pomocy sądząc, że podtruła się gazem. Kiedy 30-latka się ocknęła, okazało się, że przyczyną tak mocnego snu był nadmiar spożytego alkoholu - poinformowała Małopolska Policja.

Kobieta "opiekowała się" dwu- i trzyletnim dzieckiem

Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie kobiety. Jej dzieci, w wieku 2 i 3 lat, zostały przekazane pod opiekę rodziny.

 

ZOBACZ: Pijana matka zamknęła 10-letniego syna w piwnicy. Trafiła do aresztu

 

Wobec matki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletnich, nad którymi miała ona obowiązek opieki. Jej sprawą zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Oświęcimiu. Kobiecie grozi do 5 lat więzienia.

msm/ sgo/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!