USA: 9-latek śmiertelnie postrzelił 15-latkę. Nie zostanie skazany

Świat
Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/jarmoluk
9-latek nie zostanie skazany za zabójstwo ze względu na swój wiek

15-letnia Nykerah Strawder zmarła po tym, jak została postrzelona w głowę. Dziewczynka bawiła się na podwórku w sobotni wieczór, kiedy trafiła ją kula wystrzelona z broni przez 9-letniego chłopca. Dziecko nie trafi do więzienia ze względu na wiek.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o strzelaninie w Edmondson Village około godz. 20 w sobotę. Gdy dojechali na miejsce zauważyli 15-latkę z raną postrzałową głowy. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon - podaje NY Post. 

 

ZOBACZ: Francja. Młody mężczyzna zabił pięciu członków rodziny. M.in. swojego ojca i młodsze rodzeństwo

 

Okazało się, że winny śmierci 15-latki jest 9-latek, który bawił się naładowaną bronią. Po tym, gdy oddał strzał upuścił pistolet i uciekł z miejsca. Policjanci ustalili, że broń należała do jego krewnej, która pracowała w firmie ochroniarskiej. Jak poinformowano chłopiec nie zostanie skazany, ze względu na swój wiek. 

 

"Chcę, aby dzieci były bezpieczniejsze. Aby odłożyć broń, pozbyć się jej" - powiedziała matka dziewczynki, po identyfikacji ciała. "Straciłam córkę. Już nigdy nie będę taka sama" - mówiła. 

dsk/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!