Szadek. Sięgał po papierosy, doszło do wypadku. Nie żyje 27-letnia Ukrainka

Moto
KMP PSP w Kaliszu

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w poniedziałek późnym wieczorem w Szadku (woj. wielkopolskie). Według wstępnych ustaleń, do wypadku doszło, kiedy kierowca sięgał po paczkę papierosów. W wypadku zginęła 27-letnia Ukrainka.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na DW 470. Jak poinformował kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego KMP w Kaliszu, "kierujący hondą civic 24-letni obywatel Gruzji jadąc z nadmierną prędkością w kierunku Kalisza prawdopodobnie chciał sięgnąć po paczkę papierosów znajdującą się między fotelami, stracił panowanie nad autem i uderzył w skarpę przydrożnego rowu, a następnie dachował". 

 

 

Dodał, że do szpitala zostali zabrani wszyscy uczestnicy tego zdarzenia, łącznie z kierowcą. W nocy w szpitalu, w wyniku poniesionych obrażeń, zmarła pasażerka pojazdu - 27-letnia obywatelka Ukrainy.

 

- W szpitalu pozostał 30-letni obywatel Ukrainy. Po przeprowadzonych badaniach kolejna pasażerka - 24-letnia obywatelka Ukrainy została zwolniona do domu. Natomiast kierujący decyzją prokuratora został zatrzymany w kaliskiej komendzie - powiedział Woźniak.

 

Przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku są nadal wyjaśniane.

dk/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!