W Świdnicy zgasły światła. Ze względu na oszczędności

Polska
Lech Włodarczyk
Świdnica szacuje, że zaoszczędzi w ten sposób około 100 000 zł

W weekend mieszkańców Świdnicy zaskoczyły... ciemności. Ze względu na oszczędności o 1:00 w nocy wyłączono w mieście wszystkie latarnie.

O zamiarze wyłączenia oświetlenia światła miasto poinformowało na swojej stronie internetowej w środę.

W Świdnicy zgasły światła. Ze względu na oszczędności

"Ze względu na konieczne oszczędności budżetowe oraz znaczący wzrost cen energii elektrycznej Wydział Dróg i Infrastruktury Miasta Świdnica postanowił wprowadzić ograniczenia w funkcjonowaniu oświetlenia ulicznego w mieście" - przekazano.

 

Zarządzenie obowiązuje do 30 września. Miejskie latarnie pozostaną zgaszone w całym mieście w godzinach od 1:00 do 4:00.

 

Wideo: Ze względu na oszczędności w Świdnicy zgasły światła. Autor Lech Włodarczyk

 

 

 

- Wybraliśmy takie godziny, kiedy jeszcze nie rozpoczęły się podróże ludzi na pierwsze zmiany do pracy, a już po tym, kiedy mieszkańcy zdążą załatwić wszystkie swoje wieczorne sprawy. W tych godzinach ruch w mieście, zarówno pieszy jak i samochodowy jest praktycznie zerowy, niemal nikt się wtedy nie przemieszcza – powiedział portalowi Świdnica24 Maciej Gleba, dyrektor Wydziału Dróg i Infrastruktury Miasta Świdnica.

 

Miasto szacuje, że zaoszczędzi w ten sposób około 100 000 zł.

 

Świdnica nie jest pierwszym miastem, które gasi w nocy światła. Wcześniej na takie ograniczenie zdecydował się, jeszcze w czasie pandemii w 2020 r., Kraków, a następnie Suwałki czy Tarnów, a częściowo również Lubawa.

ml/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!