Gdynia. Burza przerwała koncerty na Open'erze

Polska
polsatnews.pl
Festiwal Open'er przerwano z powodu burzy

Ze względu na burzę, organizatorzy festiwalu muzycznego Open'er w Gdyni przerwali koncert i kazali wszystkim opuścić teren lotniska Babie Doły. - Zerwał się wiatr, zaczęło padać, a uczestnicy pospieszyli do wyjść - relacjonowała dziennikarka Interii Anna Nicz. Przed godz. 23:00 organizatorzy poinformowali, że festiwal zostanie wznowiony, ale część koncertów nie odbędzie się.

W piątek wieczorem podczas trwania Open'er Festival w Gdyni organizatorzy wezwali do ewakuacji zgromadzonej publiczności. Nad Pomorskiem przechodzą gwałtowne nawałnice.

 

- Wcześniej były ostrzeżenia o silnym wietrze i burzach. Około godziny 19:30 na jedną ze scen wyszedł ktoś z organizatorów i powiedział, że muszą przerwać koncert w związku z nadchodzącą burzą. Chwilę później okazało się, że cały festiwal zostaje wstrzymany i ewakuowany - relacjonowała - obecna na miejscu - dziennikarka Interii Anna Nicz.

 

"Planujemy wznowić festiwal". Część koncertów odwołana

- Ludzie zaczęli iść w stronę wyjść, ale raczej spokojnie. Potem zerwał się wiatr, zaczęło padać, a oni przyspieszyli. Teraz ulewa się uspokoiła, ale festiwal jest chyba ewakuowany na dobre - dodała.

 

 

Głos w sprawie zabrali organizatorzy Open'era. "Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty" - czytamy na Facebooku.

 

 

"Po zakończeniu burzy i zapewnieniu bezpieczeństwa planujemy wznowienie festiwalu w dniu dzisiejszym" - napisano o godzinie 21:30.

 

Z kolei przed godz. 23:00 napisano, że część koncertów odbędzie się zgodnie z planem, ale wprowadzone zostały zmiany w programie. Odwołano występy Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty Tent Stage.

Open'er przerwany przez burzę. Pierwszy raz w historii

To trzeci dzień koncertów na gdyńskim lotnisku Babie Doły. Wieczorem na scenie miały zagościć m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Wielokrotnie podczas trwania Open'era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy aura przerwała koncerty.

 

Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 2 w nocy.

dk/ac/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!