RPA. Po imprezie w klubie odnaleziono ciała 20 młodych osób. Przyczyna ich śmierci jest nieznana

Świat
FLICKR/Bob Adams
Policja prowadzi śledztwo ws. tajemniczej śmierci

Południowoafrykańska policja prowadzi śledztwo ws. śmierci przynajmniej 20 osób, które brały udział w sobotniej imprezie w mieście East London. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci. Lokalne władze przekazały, że w miejscowym szpitalu przebywają jeszcze dwie osoby w stanie krytycznym.

Co najmniej 20 osób zmarło w nocy z soboty na niedzielę w nieformalnym nocnym klubie w mieście East London w Republice Południowej Afryki. Policja prowadzi śledztwo w sprawie ustalenia przyczyn śmierci.

 

Według lokalnej prasy młodzi ludzie, w wieku od 18 do 20 lat, brali udział w imprezie, zorganizowanej z okazji zakończenia roku szkolnego. W niedzielę nad ranem w klubie odkrytych zostało 20 ciał, które leżały na stołach i krzesłach bez żadnych widocznych śladów obrażeń.

Przyczyny zgonów na razie nie są jasne

- W tym momencie nie możemy potwierdzić żadnej przyczyny śmierci - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia RPA Siyanda Manana - Zamierzamy jak najszybciej przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić prawdopodobną przyczynę. Zmarli zostali zabrani do państwowych kostnic - dodał.

 

ZOBACZ: Tykocin. Podczas spływu Narwią przewrócił się kajak. Nie żyje 33-latek

 

Szef służby bezpieczeństwa rządu prowincji Weziwe Tikana-Gxothiwe powiedział lokalnej telewizji, że jeszcze dwie osoby przebywają w szpitalu w stanie krytycznym

jk/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!