Góra Kalwaria. Poszukiwania dwóch osób, które pływały w Wiśle

Polska
Facebook/Piaseczyńskie WOPR - Grupa Interwencyjna Góra Kalwaria
Poniedziałkową akcję będzie koordynować policja. Będą to "działania niestety poszukiwawcze, a raczej nie ratownicze"

Poszukiwania dwóch osób, które pływały w Wiśle na wysokości Góry Kalwarii (Mazowieckie) zostaną wznowione w poniedziałek rano - przekazał w niedzielę oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Darmofalski wyjaśnił, że strażacy w niedzielę o godz. 15:30 otrzymali zgłoszenie o zaginięciu pod wodą dwóch osób z trzech, które pływały w Wiśle na wysokości Góry Kalwarii w okolicach mostu, po którym przebiega DK50. 

 

Według informacji przekazanych przez WOPR zaginieni to nastolatkowie w wieku ok. 16-17 lat. 

 

ZOBACZ: Lubelskie. Zwłoki 55-letniego wędkarza wyłowione z jeziora Łukcze

 

- Na miejscu pracowały cztery łodzie, zarówno PSP jak i OSP, grupa wodno-nurkowa, policja, WOPR. Niestety poszukiwania prowadzone do godzin wieczornych nie przyniosły efektu. Jutro (w poniedziałek) w godzinach porannych te działania będą kontynuowane - przekazał oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.

 

W działaniach ratowniczo-poszukiwawczych poza piaseczyńskim WOPR uczestniczyły: PSP Piaseczno, OSP Góra Kalwaria, OSP Jazgarzew, PSP Warszawa JRG 1, PSP Otwock oraz policja. Do poszukiwań wykorzystywano m.in. drony oraz sonar.

 

 

Mł. bryg. Darmofalski doprecyzował, że poniedziałkową akcję będzie koordynować policja. Dodał, że będą to "działania niestety poszukiwawcze, a raczej nie ratownicze".

grz/PAP/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!