Strzelce Opolskie. Mężczyzna ukrywał się przed odbyciem kary. Pijany doniósł sam na siebie

Polska
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
41-letni mieszkaniec powiatu opolskiego powiedział policjantowi, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia

Policjanci ze Strzelec Opolskich otrzymali telefon od mężczyzny, który poinformował ich, że ukrywa się przed odbyciem kary więzienia i wskazał miejsce swojego pobytu. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna ma blisko trzy promile alkoholu w organizmie.

Jak poinformowało w piątek biuro prasowe KW Policji w Opolu, do zdarzenia doszło na terenie Strzelec Opolskich. Dyżurny komendy odebrał telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako 41-letni mieszkaniec powiatu opolskiego i powiedział policjantowi, że jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia.

Mężczyzna miał trzy promile

Pod wskazany przez rozmówcę adres natychmiast wysłano patrol. Funkcjonariusze nie mieli problemu z rozpoznaniem zgłaszającego, ponieważ podał on nawet szczegóły dotyczące swojego ubioru. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Lubuskie. Pijany kierował ruchem na DK92. "Policjanci zatrzymali się na jego sygnał"

 

Policjanci postanowili sprawdzić trzeźwość poszukiwanego. Alkomat wskazał blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę.

aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!