Korea Północna. Pierwszy oficjalny przypadek koronawirusa. Kim Dzong Un zwołał posiedzenie

Świat
PAP/EPA/KCNA
Posiedzenie Biura Politycznego KC Partii Pracy Korei. Kim Dzong Un zobowiązał władze do "stabilizacji transmisji koronawirusa" i jak najszybszego "wyeliminowanie źródeł zakażeń"

O wykryciu pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem Korea Północna poinformowała w czwartek. Jak podała oficjalna agencja KCNA wysoce zaraźliwy wariant Omikron wykryto podczas testów mieszkańców stołecznego Pjongjangu. KCNA nie przekazała jaką liczbę osób poddano testom.

Jak zaznacza agencja Associated Press Korea Północna dotychczas utrzymywała, że kraj jest wolny od pandemii COVID-19, co było powszechnie poddawane w wątpliwość przez zagranicznych ekspertów.

 

Pjangjong odmawiał też przyjęcia szczepionek przeciwko COVID-19 oferowanych przez sponsorowany przez ONZ program COVAX.

 

W związku z wykryciem przywódca kraju Kim Dzong Un zwołał posiedzenie Biura Politycznego KC Partii Pracy Korei na którym zobowiązał władze do "stabilizacji transmisji koronawirusa" i jak najszybszego "wyeliminowanie źródeł zakażeń".

 

KCNA podała, że Kim podkreślił, iż walka z wirusem "nie powinna wpłynąć negatywnie" na realizowane plany rozwoju gospodarki i rozbudowy potencjału militarnego.

grz/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!