Pisz. 58-latek ze sztyletem w ręku odprawiał "egzorcyzmy" nad żoną

Polska
Komenda Powiatowa Policji w Piszu
58-latek często odprawiał "egzorcyzmy" w nocy, nie dając małżonce spać

Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany 58-latek z Pisza na Mazurach, podejrzany o stosowanie przemocy domowej. Mężczyzna ze sztyletem w ręku odprawiał nad żoną "egzorcyzmy" - podała w środę policja.

Z relacji pokrzywdzonej kobiety wynika, że od ponad dwóch lat doświadczała przemocy ze strony męża. Mężczyzna nadużywał alkoholu, pod którego wpływem był agresywny i tracił kontrolę nad swoim zachowaniem. Według policji mieszkaniec Pisza bez powodu wszczynał awantury, wyzywał żonę i groził jej pozbawieniem życia.

 

- Odprawiał też nad nią egzorcyzmy, chcąc "wypędzić z jej ciała szatana". Trzymał wówczas w ręku własnoręcznie zrobiony metalowy sztylet długości około 30 cm - przekazała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji.

 

Jak dodała, 58-latek często odprawiał te "egzorcyzmy" w nocy, nie dając małżonce spać i nie licząc się z tym, że rano musi ona wstać do pracy. - Zdarzało się, że pokrzywdzona zmuszona była nocować w samochodzie - dodała policjantka.

Codzienna obawa o życie

Pokrzywdzona przyszła do komendy w Piszu i zdecydowała się złożyć zawiadomienie o przestępstwie psychicznego znęcania się nad nią przez męża. Według policji zgłaszająca była wyraźnie zmęczona sytuacją rodzinną i codzienną obawą o własne życie.

 

Po przyjęciu zawiadomienia, funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali sprawcę przemocy domowej i zabezpieczyli jego sztylet. Sąd Rejonowy w Piszu - mając na względzie bezpieczeństwo pokrzywdzonej - zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 58-latka na trzy miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet pięciu lat więzienia

an/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!