Wojna w Ukrainie. Zniszczenia w Mariupolu okiem drona [WIDEO]

Świat
Twitter
Widok na zniszczony Mariupol

Miasto w ruinie - zrównane z ziemią domy, ostrzelane bloki, wybuchy, kłęby dymu - to obraz ukraińskiego Mariupola, który poddany jest intensywnym atakom Rosjan. Od 24 lutego zginęło ponad 2,5 tysiąca mieszkańców tego miasta.

Mariuopol to miasto, które poddawane jest intensywnym atakom przez Rosjan. Celem są m.in. obiekty cywilne: w środę Rosjanie ostrzelali szpital położniczy w Mariupolu. Rada miejska podała, że budynek został całkowicie zniszczony. W sobotę ukraińskie MSZ informowało o ostrzelaniu przez rosyjskie wojska meczetu w Mariupolu, w którym przed atakami schroniło się ponad 80 osób. 

 

Bombardowane są także domy mieszkańców miasta. Tak Mariupol wygląda z lotu ptaka:

 

Setki ofiar, brak żywności, wody i ciepła

Od początku rosyjskiej agresji 24 lutego zginęło ponad 2,5 tysiąca mieszkańców Mariupola - poinformował w wystąpieniu telewizyjnym doradca administracji prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz. Dane, które przedstawił zostały mu przekazane przez władze Mariupola. Informują one o katastrofie humanitarnej.

 

W weekend ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa, cytowana przez agencję Ukrinform, podawała, że w oblężonym mieście bez żywności, wody i ciepła znajduje się 400 tys. mieszkańców.

 

ZOBACZ: Ewakuacja z oblężonego Mariupola. Władze: z miasta wyjechało 160 samochodów

 

Według stanu z godz. 13 (godz. 12 czasu polskiego) z Mariupola drogą w stronę Berdiańska wyjechało ponad 160 prywatnych samochodów. Na trasie korytarza humanitarnego przestrzegane jest zawieszenie broni. 

 

Dotychczasowe próby ewakuacji cywilów z Mariupola kończyły się niepowodzeniem.

 

pgo/msl/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!