Białorus. Alaksandr Łukaszenka spotka się z Władimirem Putinem. Tematem - "interesy narodowe"

Świat
SPUTNIK Russia/East News
Alaksandr Łukaszenka spotka się z Władimirem Putinem

Alaksandr Łukaszenka uda się 18 lutego do Moskwy i spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem – poinformowała służba prasowa białoruskiego przywódcy. Wśród tematów spotkania ma się znaleźć "bezpieczeństwo w regionie i interesy narodowe obu państw" oraz współpraca gospodarcza.

Wizyta Łukaszenki ma mieć charakter roboczy – podano w komunikacie.

 

ZOBACZ: Kryzys na Ukrainie. Łukaszenka: rosyjskie wojska wyjdą, gdy zdecydujemy z Putinem

 

W poniedziałek Łukaszenka zapowiedział m.in., że "w najbliższym czasie" spotka się z rosyjskim prezydentem. - Spotkamy się i podejmiemy decyzję, kiedy, w jakim terminie i według jakiego grafiku wycofywać stąd siły zbrojne Federacji Rosyjskiej – powiedział Łukaszenka. Chodzi o rosyjskie wojska, które przybyły na Białoruś w ramach „sprawdzianu sił reagowania Państwa Związkowego” i manewrów wojskowych "Związkowa Stanowczość–2022". Mają się one zakończyć 20 lutego.

"Nie pozostanie ani jedna jednostka"

Wycofanie rosyjskich sił po zakończeniu manewrów zapowiadały wcześniej resorty obrony obu krajów, Kreml oraz minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej.

 

- Ani jeden żołnierz, ani jedna jednostka sprzętu (sił zbrojnych Rosji) nie pozostanie (na terytorium Białorusi) po tych manewrach – oświadczył w środę szef białoruskiej dyplomacji.

bas/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!