Zofiówka. Osiem osób rannych po zderzeniu ciężarówki z busem

Polska
Lublin 112

Osiem osób ucierpiało w wyniku zderzenia samochodu ciężarowego z busem na drodze krajowej 82 w Zofiówce (woj. lubelskie). Wszyscy ranni trafili do kilku szpitali. Kierowca ciężarówki uciekł z miejsca zdarzenia i trwają jego poszukiwania. Policja apeluje do wszystkich, którzy jechali trasą w godzinach wypadku i mają kamerki samochodowe, o pomoc w ustaleniu sprawcy zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca tira częściowo zjechał na przeciwległy pas ruchu i otarł się o busa - w efekcie czego ten wypadł z drogi i wjechał do rowu, gdzie przewrócił się na bok.

 

W wyniku zdarzenia ucierpiało osiem osób. Na szczęście nie są to poważne obrażenia - pasażerowie mają przede wszystkim urazy rąk i nóg - przekazała reporterka Polsat News Aleksandra Dunajska-Minikiewicz.

 

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 6:40 na 19. km drogi krajowej w Zofiówce. Na miejscu pracują służby.

 

Lublin 112
Bus po zderzeniu z ciężarówką, zjechał do rowu

Trwają poszukiwania kierowcy ciężarówki

Policja prosi świadków o pomoc w ustaleniu kierowcy, zwłaszcza tych, którzy jechali trasą w godzinach wypadku i mają kamerki samochodowe. Funkcjonariusze sprawdzają też stacjonarne kamery monitoringu.

 

Lublin 112
Droga krajowa 82 jest zablokowana, policja wytyczyła objazdy

 

 

Droga jest w tej chwili zablokowana. Policja kieruje ruch na objazd przez Kijany. Przewidywany czas trwania utrudnień wynosi około godziny.

kmd/ml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!