Łyżwiarstwo figurowe. Mistrzowie Polski dostali medale i nagrody. "Czują się upokorzeni"

Polska
facebook/Marek Kaliszek
"Zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd. Lepiej było dać tylko medal" - napisał prezes klubu łyżwiarskiego

Skandal na mistrzostwach Polski seniorów w łyżwiarstwie figurowym. "Zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd" - napisał prezes toruńskiego klubu Marek Kaliszek na Facebooku. Sprawa dotyczy nagród, które otrzymali zwycięzcy. "Lepiej było dać tylko medal" - stwierdził Kaliszek.

Zawody o mistrzostwo Polski seniorów w łyżwiarstwie figurowym odbywały się w dniach 16-18 grudnia w słowackiej Nowej Wsi Spiskiej. Rywalizację zdominowali łyżwiarze MKS Axel Toruń, którzy triumfowali zarówno wśród solistów, solistek oraz par tanecznych. Jedynie konkurencję par sportowych wygrali przedstawiciele klubu ŁKS Soła Oświęcim.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki odwołał Łukasza Mejzę z funkcji wiceministra sportu

 

Łącznie zawodnicy klubu z Torunia wywalczyli osiem medali podczas imprezy mistrzowskiej. Prezes MKS Axel Toruń Marek Kaliszek w swoim wpisie na Facebooku stwierdził, że organizatorzy mogli poprzestać na wręczeniu krążków medalistom MP. (...) Zawodnicy czują się upokorzeni, nie chcą o tym rozmawiać bo jest im po prostu wstyd. Lepiej było dać tylko medal - napisał Kaliszek.

 

Kaliszka: jak można było ich tak upokorzyć?

Co otrzymali jego podopieczni, że o sprawie usłyszała cała Polska? (pisownia oryginalna - przyp. red.) - Mistrzyni Polski Seniorów w konkurencji kobiet Ekaterina Kurakova dostała w nagrodę rajstopy w rozmiarze 10-12 lat. Natalia Kaliszek, Mistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych również rajstopy, ale w rozmiarze X-XL. Mistrz Polski w tej samej konkurencji, partner Natalii, Maksym Spodyriev otrzymał ochraniacze na łyżwy, wicemistrzowie Polski w tej samej konkurencji również ochraniacze. Ich trenerzy nic, może to i lepiej, że o nich nikt w PZŁF nie pomyślał, boję się też pomyśleć, co mogliby dostać - donosi prezes klubu z Torunia.

 

ZOBACZ: Dymisja prezesa federacji łyżwiarstwa figurowego. W tle śledztwo w sprawie pedofilii

 

- Jak można było ich tak upokorzyć? Ci młodzi ludzie poświęcają tej konkurencji wiele godzin, trenują 5-6 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie, są profesjonalistami bo to ich zawód. Mają wyniki. Niektórzy z Nich mają 28 lat. Niektórzy z nich są czołówką europejską i światową, tylko dla związku polskiego łyżwiarstwa są nikim - czytamy we wpisie Kaliszka.

 

Kurakova, a także para taneczna Kaliszek/Spodyriew będą reprezentować Polskę podczas igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Pekinie w 2022 roku.

aml/Polsat Sport

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!