"Amerykańskie śmieci". Rzeczniczka rosyjskiego MSZ o zakupach polskiej armii

Świat
Twitter/Mariusz Błaszczak

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała nowe zakupy polskiej armii. Według niej sprzęt, którego kupno ogłosił kilka dni temu szef MON Mariusz Błaszczak, to "amerykańskie śmieci z drugiej ręki".

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak poinformował 8 grudnia, że MON podpisało z USA umowę na dostawę 300 używanych pojazdów MRAP typu COUGAR.

 

"Pojazdy wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym trafią do Wojska Polskiego w I kwartale 2022 roku i wzmocnią m.in. potencjał jednostek rozlokowanych we wschodniej Polsce" - napisał szef MON na Twitterze.

 

 

Zakupy dla polskiej armii skomentowała rzeczniczka rosyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Maria Zacharowa.

 

"Warszawa kupiła hurtem od Amerykanów 300 używanych transporterów opancerzonych Cougar. Pan Błaszczak powiedział, że nowe produkty z drugiej ręki »wzmocnią potencjał jednostek zlokalizowanych we wschodniej Polsce«. Godna armia - godny sprzęt" - napisała na Telegramie. 

 

ZOBACZ: Rosja. Armia przetestowała na Morzu Japońskim nowy zestaw rakietowy Otwiet

 

"Trzeba to powiedzieć, że minister obrony przygotował swoją noworoczną »listę życzeń« jesienią, w trakcie kryzysu migracyjnego na granicy z Białorusią. To wtedy, według zbiegłego z polskiego wojska Emila Cz., dzielni żołnierze polskiej armii robili jak najmniej w całej sytuacji z migrantami" - dodała. 

 

 

Zacharowa przypomniała również, że pojazdy, które otrzyma polska armia to znane z Afganistanu Cougary. 

 

"Jak zakończyła się obecność NATO w Afganistanie, to ministra nie zawstydza" - przypomniała. 

 

"Zamiast poważnej analizy rosyjskich konstruktywnych propozycji dotyczących światowego i europejskiego bezpieczeństwa, przez Polskę jedzie w kierunku wschodniej granicy kolumna amerykańskich śmieci. To film katastroficzny z soundtrackiem »Coraz bliżej święta«" - zakończyła Zacharowa. 

dk/Polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!