Ciała 20 i 21-latka znalezione przy A1 w Świętoszowicach. Prokuratura wszczęła śledztwo

Polska
Ochotnicza Straż Pożarna Koty

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa po tym, jak w czwartek na nieużytkach rolnych w pobliżu autostrady A1 w Świętoszowicach w powiecie tarnogórskim znaleziono ciała dwóch młodych mężczyzn.

Rzeczniczka gliwickiej prokuratury Joanna Smorczewska potwierdziła, że zginęli od ran postrzałowych. - Rozpatrywane są różne wersje śledcze – dodała.

Tragiczny finał poszukiwań 

Trwa intensywne śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia 20-latka z Gliwic i jego 21-letniego kolegi z powiatu tarnogórskiego. Jak poinformowała w piątek  rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, we wtorek rano na komendę policji w Gliwicach zgłosiła się matka 20-latka, informując, że nie wrócił do domu na noc, choć zapowiadał, że będzie ok. godz. 21. Według jej relacji syn wrócił w poniedziałek z pracy, a późnym popołudniem wyszedł z domu, nie zabierając żadnych rzeczy i zapowiadając powrót wieczorem.

 

Policjanci szybko stwierdzili, że 20-latek od 1 grudnia nie stawiał się w pracy. Zaczęli kontaktować się z jego znajomymi, a jedną z indagowanych osób miał być o rok starszy kolega spod Tarnowskich Gór, miała ich łączyć pasja do gier komputerowych. Kiedy w środę funkcjonariusze z Tarnowskich Gór dotarli do rodziny 21-latka okazało się, że nie ma go w domu od 9 grudnia. Rodzina była przekonana, że wyjechał za granicę, do Holandii. Po wizycie policjantów bliscy 21-latka również złożyli zawiadomienie o zaginięciu.

 

ZOBACZ: Śląskie. Ciała 20-letnich mężczyzn przy autostradzie A1. Jeden z nich był zaginiony

 

Rozpoczęto poszukiwania na okolicznych terenach i jeszcze w środę znaleziono samochód 21-latka, a w nim rzeczy, które mogły świadczyć o tym, że spotkał się z kolegą z Gliwic. Do poszukiwań włączono psa tropiącego z przewodnikiem, wykorzystano quady i dron, wsparcia udzieliła też straż pożarna. Planowano m.in. przeszukanie przez płetwonurków znajdującego się na tym terenie niewielkiego zbiornika wodnego.

 

- W czwartek rano, ok. godz. 9.30, znaleziono ciała obu mężczyzn na nieużytkach rolnych, w pobliżu drogi technicznej obok autostrady A1. Dokonano oględzin ciał z udziałem biegłego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a prokurator zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok. Zabezpieczono też ślady i dowody – powiedziała PAP podinspektor Nowara. Wśród hipotez rozważanych w śledztwie jest też samobójstwo.

ap/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!