Szwecja. Dwa frachtowce zderzyły się na Morzu Bałtyckim. Trwa akcja ratunkowa

Świat
Facebook/Sjöräddningssällskapet
- Nie wiemy dokładnie jak to się stało. Łodzie ratunkowe szukają ocalałych, słychać było krzyki z wody - przekazały służby ratunkowe

W poniedziałek na Morzu Bałtyckim w miejscu oddzielającym należącą do Danii wyspę Bornholm od wybrzeży Szwecji doszło do zderzenia dwóch frachtowców - poinformowało duńskie Centrum Wspólnych Operacji Obronnych (JOC).

Jeden ze statków jest zarejestrowany w Danii, drugi - w Wielkiej Brytanii. - Wygląda na to, że statek duński przewrócił się do góry dnem. Na pokładzie znajdowały się dwie osoby, nie wiemy na razie, co się z nimi stało. Statek brytyjski natomiast nie doznał większego uszczerbku, jego załoga jest bezpieczna - poinformowało JOC.

 

ZOBACZ: Hamburski statek transportowy do przewozu drewna płonie już szósty dzień

 

Do wypadku doszło na szwedzkich wodach terytorialnych. Dania pomagała władzom szwedzkim w akcji ratunkowej. Z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter - podała Agencja Reutera.

 

Krzyki z wody, ludzie poza burtą

- Nie wiemy dokładnie jak to się stało. Łodzie ratunkowe szukają ocalałych, słychać było krzyki z wody - przekazały służby ratunkowe.

 

 

Według doniesień cytowanej przez media straży przybrzeżnej, co najmniej dwóch mężczyzn wypadło za burtę. Służby przekazały, że woda w morzu ma ok. 4 stopni Celsjusza. W miejscu zderzenia jest mglisto, ale bezwietrznie.

 

PAP/EPA/Johan Nilsson/TT
Zdjęcie z miejsca zdarzenia, na którym widać przewrócony statek

Szwedzka agencja informacyjna TT, powołując się na rzecznika szwedzkiej straży przybrzeżnej, poinformowała, że jeden ze statków miał 90 metrów długości, a drugi 55.

kmd/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!