Warszawa. Ratusz opublikował świąteczny plakat i grafiki. Politycy komentują

Polska
Facebook.com/Ola Jasionowska
Fragment świątecznego plakatu

"Chłód zimy nie jest zrównoważony ciepłym światłem gwiazd tylko upiorną czerwienią. Symbole bez treści" - tak Krzysztof Bosak (Konfederacja) skomentował świąteczny plakat przygotowany przez władze Warszawy. Część internautów dostrzegło na grafikach osiem gwiazdek, co ich zdaniem nawiązuje do wulgarnego, antyrządowego hasła. Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk komentuje tą sprawę dla Interii.

Dyskusję wokół plakatu wywołał swoim wpisem na Twitterze poseł Konfederacji Krzysztof Bosak

Świąteczny plakat Warszawy? "Symbole bez treści"

"Ponury i złowrogi. Mimo postaci ludzkich bije z niego samotność. Postaci nie mają twarzy. Choć są na łyżwach, to nie bawią się. Jadą przed siebie jak w transie. Chłód zimy nie jest zrównoważony ciepłym światłem gwiazd tylko upiorną czerwienią. Symbole bez treści. Życzenia wysilone" - ocenił Bosak. 


"Widzę, że do Pańskich bogatych kompetencji doszła jeszcze krytyka sztuki plakatu. Gratuluję!" - ironizowała posłanka Lewicy Anna Maria-Żukowska. 

Osiem gwiazdek na plakacie Warszawy

Eurodeputowany, były kandydat na urząd prezydenta Warszawy Patryk Jaki (Solidarna Polska), podzielił opinie niektórych komentujących, którzy na plakacie dostrzegli osiem gwiazdek, czyli antyrządowe hasło "J... PiS".


"Wszystko można, ale żeby ze Świąt Bożego Narodzenia zrobić J... PiS, to trzeba być barbarzyńcą. Upadek kultury i polskości w opozycji trwa w najlepsze" - stwierdził europoseł PiS Patryk Jaki. 

Komentarz warszawskiego ratusza oraz autorki świątecznego plakatu do przeczytania w Interii

 

dsk/Interia

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!