Wejherowo. Kierowca śmiertelnie potrącił 6-latkę na pasach. Kierowca aresztowany na trzy miesiące

Polska
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
23-letni kierowca busa został zatrzymany przez policję. W piątek po południu ma być przesłuchany w prokuraturze.

Sąd aresztował na trzy miesiące 23-letniego kierowcę, który w czwartek śmiertelnie potrącił 6-letnią dziewczynkę przechodzącą na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. - Dziecko, mimo reanimacji, zmarło w szpitalu - poinformowała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus.

Do wypadku doszło w czwartek na drodze krajowej nr 6 na ul. Gdańskiej w Wejherowie na jezdni w kierunku Słupska. Mercedes sprinter o godz. 12.40 wjechał w przechodzącą przez przejście dla pieszych pięciolatkę idącą pod opieką osoby dorosłej.

 

O decyzji sądu w sprawie podejrzanego o śmiertelne potrącenie 6-letniej dziewczynki na przejściu dla pieszych w Wejherowie powiadomiła w piątek wieczorem rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

 

- Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące - podała prokurator Wawryniuk.

Wniosek o areszt dla kierowcy

Jak podała prok. Grażyna Wawryniuk, kierujący mercedesem sprinterem 23-latek, jadąc w kierunku Lęborka wjechał na przejście dla pieszych pomimo zapalonego dla siebie czerwonego światła.

 

"Kierujący nie ustąpił pierwszeństw znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczynce i potrącił ją. Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu" - dodała Wawryniuk.

 

ZOBACZ: Warszawa. Oszust podszywał się pod policjanta, ukradł seniorowi 638 tys. zł

 

Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła pokrzywdzona.

 

"Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa. Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi" - tłumaczyła prokurator Wawryniuk.

 

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowane podejrzanego trzy miesiące

Zatrzymano 23-letniego kierowcę

W czwartek w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Wejherowie wszczęła śledztwo.

 

- Poszkodowana sześcioletnia dziewczynka trafiła do szpitala. Przechodziła przez przejście dla pieszych w towarzystwie osoby dorosłej i innego dziecka. Tylko dziewczyna została poszkodowana. Dziecko, mimo reanimacji, zmarło w czwartek w szpitalu - poinformował oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie Anetta Potrykus.

 

ZOBACZ: Kujawsko-pomorskie. W wypadku koło Inowrocławia zginął kierowca. Zderzył się z cysterną

 

23-letni kierowca busa został zatrzymany przez policję. W piątek po południu ma być przesłuchany w prokuraturze.

 

Według wstępnych informacji dziewczynka z dorosłym opiekunem i innym dzieckiem, przechodziła przez przejście dla pieszych na zielonym świetle, a bus wjechał na czerwonym świetle.

 

Badania krwi kierującego busem wykazały, że był on trzeźwy. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia. 

zma/aml/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!