Wieliczka. Lewandowski może zostać najlepszym piłkarzem 2021. Radny proponuje uchwałę

Polska
PAP/EPA/YOAN VALAT
Robert Lewandowski może zostać uznany za najlepszego piłkarza przez Radę Miasta Wieliczki

Radny miasta Wieliczki, rzecznik prasowy Młodej Prawicy i działacz Porozumienia, a "w wolnych chwilach fan sportu" Kamil Jastrzębski nie pogodził się z decyzją dotyczącą przyznania Złotej Piłki Lionelowi Messiemu. Chce potwierdzić to uchwałą Rady Miasta.

"Radny miejski w Wieliczce, rzecznik prasowy Młodej Prawicy, działacz Porozumienia Jarosława Gowina, w wolnych chwilach fan sportu :)" - tak pisze o sobie Kamil Jastrzębski w opisie na swoim koncie na Twitterze. Jastrzębski wydaje się jednak fanem sportu nie tylko w wolnych chwilach.

 

ZOBACZ: Niemcy. Złota Piłka dla Messiego, Lewandowski drugi. Komentarze niemieckich mediów

 

"❗SKŁADAM WNIOSEK O NIEUZNANIE WYNIKÓW ZŁOTEJ PIŁKI❗ Doszło do olbrzymiej niesprawiedliwości, a jej ofiarą stał się Robert Lewandowski. W związku z tym – jako radny Wieliczki – proponuję, by miasto symbolicznie ogłosiło, że to Lewy jest najlepszym piłkarzem świata" - napisał Jastrzębski na Twitterze jeszcze tego samego dnia, kiedy odbywała się wieczorna gala rozdania Ballon d'Or.

 

 

Do wpisu wielicki radny dołączył oficjalne pismo adresowane do przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Lurańca. Sugeruje w niej treść uchwały, która w punkcie drugim oświadcza: "Stwierdza się, że najlepszym piłkarzem świata w roku 2021 jest p. Robert Lewandowski, a nie p. Lionel Messi". "Klasa Roberta Lewandowskiego jest niepodważalna i znana prawie każdemu, kto ma pojęcie o futbolu" - zasugerował Jastrzębski treść uzasadnienia.

pdb/bas/polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!