Wielka Brytania. Kobieta pozwała lekarza matki. Za "niewłaściwe poczęcie"

Świat
pixabay/zdj. ilustracyjne
Dr Mitchell "całkowicie zaprzecza" odpowiedzialności.

20-letnia Evie Toombes, która przyszła na świat z rozszczepem kręgosłupa pozywa lekarza swojej matki w sprawie "niewłaściwego poczęcia". Medyk nie zalecił ciężarnej przyjmowania kwasu foliowego, którego brak spowodował wadę płodu - informuje w czwartek australijski portal news.com.au.

Brytyjka Evie Toombes z Skegness w hrabstwie Lincolnshire zdecydowała złożyć pozew sądowy przeciw lekarzowi swojej matki, którego winy upatruje w swojej chorobie i niepełnosprawności.

 

ZOBACZ: Terapeuta stresu. Pozwala klientom, by go bili. Korzystają głównie kobiety

 

Dr Philip Mitchell miał nie poinformować ciężarnej kobiety o konieczności przyjmowania niezbędnych suplementów, w tym kwasu foliowego, by zminimalizować ryzyko rozszczepu kręgosłupa u dziecka.

 

Po urodzeniu w listopadzie 2001 roku u Evie Toombes zdiagnozowano wadę cewy nerwowej kręgosłupa prowadzącej do trwałej niepełnosprawności.

Udzielił "rozsądnej porady"?

W pozwie sądowym odnotowano, że mobilność powódki jest "bardzo ograniczona", a wraz z wiekiem i postępem choroby kobieta zostanie zmuszona do poruszania się na wózku inwalidzkim.

 

ZOBACZ: USA: Ginekolog pomagał kobietom zajść w ciążę. Miał używać swojego nasienia. Pozwała go... córka

 

Dodatkowo cierpi na problemy związane z dysfunkcjami układu trawiennego i moczowego.

 

Dr Mitchell, który przed laty pracował w Hawthorn Medical Practice w Skegness, "całkowicie zaprzecza" odpowiedzialności, twierdząc, że udzielił pani Toombes "rozsądnej porady".

"Duża, milionowa suma"

Młoda Brytyjka domaga się odszkodowania finansowego, którego kwota jeszcze nie została dokładnie wyliczona, ale powódka zapowiada "dużą, milionową sumę".

 

Evie Toombes stara się żyć możliwie aktywnie. Trenuje skoki konne przez przeszkody, pracuje też z najmłodszymi, których uczy o "niewidzialnych chorobach".

 

W 2018 roku została wyróżniona nagrodą Inspiration Young Person Award i miała możliwość poznać księcia Harry'ego i Meghan Markle na imprezie charytatywnej Wellchild towarzyszącej przyznaniu wyróżnienia.

rsr/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!