Kamil Durczok nie żyje. Szpital poinformował o przyczynie śmierci

Polska
PAP/Hanna Bardo
Kamil Durczok trafił do szpitala w Katowicach w poniedziałek. Zmarł niecałą dobę później

Katowicki szpital, w którym we wtorek rano zmarł Kamil Durczok, poinformował o przyczynach jego śmierci. Lekarze wskazują na "zaostrzenie przewlekłej choroby" oraz "zatrzymanie krążenia". Wcześniej Interia informowała również o krwotoku, jaki wystąpił u 53-letniego dziennikarza.

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przekazało we wtorek oficjalny komunikat w sprawie śmierci Kamila Durczoka.

 

"Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13:45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii" – podała placówka.

 

ZOBACZ: Kamil Durczok nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

 

Jak dodano w oświadczeniu, "stan pacjenta określano jako bardzo ciężki". "Zmarł 16 listopada o godzinie 4:23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia" – podał szpital.

 

W dokumencie napisano również: "Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia".

Kamil Durczok - kim był zmarły dziennikarz?

Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu Egida, później w radiu TOP i TVP Katowice.

 

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. - na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. "Wiadomości", był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN.

 

Był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów" – odszedł z tej redakcji za porozumieniem stron w marcu 2015 r. po medialnych doniesieniach o mobbingu i molestowaniu. Durczok im zaprzeczał.

 

Od 2016 roku współpracował z Polsat News. Prowadził program "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później "Durczokracja"). 

 

W tym samym roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, który trzy lata później zakończył działalność.

Zdobywał nagrody, walczył z nowotworem

Kamil Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

 

Kilkanaście lat temu chorował na nowotwór. O swej walce z chorobą napisał książkę pt. "Wygrać życie". 

Pogrzeb Kamila Durczoka

Pogrzeb dziennikarza odbędzie się 19 listopada o godz. 9:00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Katowicach-Kostuchnie - poinformowano w aplikacji Durczokracja.

wka/PAP, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!