USA. Śledztwo ws. bezpieczeństwa aut Tesli. Firma odesłała częściową odpowiedź

Świat
Pixabay/Blomst
Zdjęcie ilustracyjne

Firma Tesla przekazała częściową odpowiedź w sprawie śledztwa dotyczącego bezpieczeństwa na drodze i systemu zaawansowanego wspomagania kierowcy podczas jazdy Tesla Autopilot - poinformowała w poniedziałek agencja USA ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA). W 12 wypadkach samochodów Tesli ze wspomaganiem systemem Autopilot zginęła jedna osoba.

Tesla Autopilot pozwala utrzymywać pojazd na właściwym pasie i w bezpiecznej odległości od innych samochodów. System może również samodzielnie zmienić pas ruchu, przyśpieszać i hamować. Amerykański koncern wielokrotnie powtarzał, że rozwiązanie ma jedynie pomagać kierowcy, którzy musi zachować ostrożność i być gotowym do interwencji w razie potrzeby.

 

ZOBACZ: Elon Musk opóźnia aktualizację dla Tesli

 

Jak przypomina agencja AP, w 12 wypadkach samochodów Tesli ze wspomaganiem systemem Autopilot zginęła jedna osoba, a co najmniej 17 zostało rannych.

Dokument firmy Tesla jest poddawany ocenie

Amerykańska agencja ruchu wydała oświadczenie mówiące o otrzymaniu odpowiedzi producenta w piątek. Dokument Tesli "jest obecnie poddawany ocenie" - dodano. Tesla poprosiła o zachowanie poufności przesłanych informacji.

 

31 sierpnia do Tesli wysłano 11-stronicowy list z pytaniami dotyczącymi śledztwa. W razie niewystarczających odpowiedzi ze strony koncernu samochodowego, jak podkreśliła NHTSA, agencja może nałożyć na firmę karę ponad 114 mln dolarów. Termin odpowiedzi upływał 22 października

an/PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!