Prognoza pogody na środę. Powyżej 20 stopni, ale wietrznie. A jaka pogoda 1 listopada?

Polska
Pixabay/pixel2013

W połowie tygodnia spore ocieplenie, miejscami nawet powyżej 20 stopni. Jednak w pełni tego ciepła nie odczujemy z powodu bardzo silnego wiatru, a także opadów deszczu. Ciśnienie będzie szybko spadać, zaś biomet będzie niekorzystny. Jest też prognoza pogody na 1 listopada.

W środę we wschodniej połowie kraju mogą występować przelotne opady deszczu. Na zachodzie bez opadów z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami.
 
Temperatura maksymalna od 13 stopni na południowym wschodzie przez 17-18 stopni na większym obszarze do 21 stopni na południowym zachodzie. Wiatr z kierunku południowo-zachodniego będzie silny i bardzo silny, w porywach do 50-70 km/h. Może powodować lokalne szkody materialne.
 
Twoja Pogoda
 
Ciśnienie będzie gwałtownie obniżać się. Barometry pokażą w samo południe od 1004 hPa na Pomorzu do 1019 hPa na Podkarpaciu. Biomet będzie niekorzystny, objawiając się bólem głowy, sennością i rozkojarzeniem.

Pogoda na 1 listopada

Według najnowszych prognoz przygotowanych przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, pierwszy listopada zapowiada się jako dzień chłodny, jednak bez opadów śniegu.

 

- Raczej nie będzie to ciepły dzień, ale też nie spodziewamy się większych mrozów. Według opracowanych przez nasz modeli, rano prognozujemy temperaturę od minus dwóch stopni Celsjusza na północnym wschodzie do plus sześciu stopni na zachodzie kraju. Po południu temperatura wzrośnie do jednego stopnia na wschodzie i 8 stopni na zachodzie. Osoby, które wieczorem chcą odwiedzić bliskich na nekropoliach, muszą przygotować się na spadki temperatur. Na północnym wschodzie do minus czterech stopni, a na zachodzie do 6-7. Wiał będzie wiatr z kierunków północnych, który zwłaszcza we wschodniej Polsce, może potęgować odczucie chłodu – powiedział Radosław Droździoł.

 

Na wschodzie Polski możliwe będą opady deszczu, które w ciągu dnia mają przemieszczać się w kierunku południowo-wschodnim.

"Parasol może się przydać"

- Atlantyk przez cały czas wysyła do nas fronty atmosferyczne i jeden z nich prawdopodobnie zawita we wschodniej części kraju. Raczej będą to opady deszczu, niż śniegu, więc parasol może się przydać – prognozuje Droździoł.

 

W ocenie eksperta IMGW, drugiego listopada Polska będzie podzielona na cieplejszy zachód z temperaturą 6 stopni Celsjusza i chłodniejszy wschód z temperaturą 0 stopni Celsjusza.

 

Tego dnia nie są prognozowane opady deszczu. W kolejnych dniach listopada przewidywane jest dalsze ochłodzenie, jednak specjaliści nie wykluczają, że w listopadzie będą dni z temperaturami dochodzącymi do kilkunastu stopni na plusie.

kmd/ml/Twoja Pogoda

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!