Kurator zamieścił w sieci wulgarny komentarz. Wcześniej wyróżnił kontrowersyjnego dyrektora

Polska
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Łódzki kurator oświaty zamieścił w internecie wulgarny wpis

Waldemar Flajszer, łódzki kurator wyróżnił z okazji Dnia Edukacji Narodowej dyrektora Dariusza Jakóbka, który zasłynął wprowadzeniem w szkole "zakazu błyskawic". Tego samego dnia kurator Flajszer zamieścił w mediach społecznościowych wulgarny komentarz. W rozmowie z Interią tłumaczy swoje zachowanie.

14 października to Dzień Edukacji Narodowej, który symbolicznie już jest okazją do podziękowań dla nauczycieli, dyrektorów i wszystkich ludzi szkoły. To też okazja do wręczenia nagród dla tych, którzy w ostatnim roku znacząco się wyróżnili. Organy prowadzące szkoły wyróżniają nauczycieli, a mała grupa dyrektorów może zostać wyróżniona przez kuratora oświaty.

 

Tak było w środę w Łodzi. Kurator oświaty Waldemar Flajszer wraz z wojewodą łódzkim Tobiaszem Bocheńskim wręczyli nagrody pieniężne najbardziej wyróżniającym się dyrektorom. W gronie 72 osób, które zainkasowały nagrody po 6,2 tys. zł brutto, znalazł się też Dariusz Jakóbek, dyrektor XXXIV LO w Łodzi.

Zakazał błyskawic

To znany dyrektor, który w środku pandemii, gdy uczniowie przebywali na nauczaniu zdalnym, zasłynął tym, że zakazał umieszczania w tzw. awatarach różnych symboli. Zbiegło się to ze Strajkiem Kobiet, kiedy wiele uczennic i uczniów miało w swoich profilach logo błyskawicy zamiast zdjęcia - symbolu jednoznacznie kojarzonego z protestami, które miały miejsce po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

 

ZOBACZ: Strajk kobiet. Sąd skazał "Babcię Kasię" na prace społeczne za kopanie i obrażanie policjantów

 

Dyrektor Jakóbek zakazał używania tych, ale też innych symboli w awatarach, czym wywołał wielkie kontrowersje i w tamtym czasie był bardzo rozpoznawalny. Nawet minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wręczył mu medal Komisji Edukacji Narodowej "za odwagę" jeszcze w kwietniu, mimo że tradycyjne wręczanie takich odznaczeń ma miejsce 14 października.

 

Teraz postawa dyrektora znów została doceniona, tym razem przez łódzkiego kuratora oświaty, który później zamieścił w sieci kontrowersyjny wpis. 

 

Więcej informacji o tej sprawie w tekście Łukasza Szpyrki (Interia) TUTAJ

 

dsk/Interia

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!